Публікація

Вебінар “Китайське питання: правозахисні та геополітичні виклики для України і ЦСЄ та можливості для правової реакції”

3August 2021

Запрошуємо 3 серпня о 17 год. на вебінар “”Китайське питання: правозахисні та геополітичні виклики для України і ЦСЄ та можливості для правової реакції”.

Останнім часом питання українсько-китайських відносин почало привертати більше уваги в Україні. Щоправда, сталося це тільки після низки гучних і суперечливих висловлювань українських посадовців та їхніх появ у товаристві китайських дипломатів. У цих публічних дискусіях здебільшого обговорюються перспективи економічної співпраці, однак тема прав людини заслуговує на увагу не менше. Особливо після відкликання Україною підпису під заявою щодо ситуації з правами людини в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю в рамках Ради ООН з прав людини – в результаті агресивної “вакцинальної дипломатії” з боку Пекіну.
А також свіжого випадку – коли 19-річний студент, який тікав від переслідувань Пекіна, зазнав залякувань та погроз щодо екстрадиції від китайських спецслужб, намагаючись знайти безпечний притулок на території України (більше за посиланням: https://t1p.de/nw00x).
Утім, тривожні сигнали прозвучали вже доволі давно. Приміром, ще на початку 2020 року Посольство КНР в Україні вимагало від МЗС заборонити виставку на підтримку Гонконгу (деталі за посиланням: https://t1p.de/qfpd). Того разу жодної сутнісної реакції від українського уряду не було.
  • Але що, коли присутність Китаю в Україні стане більш відчутною, передусім, із точки зору економічної? Якою може бути ціна?
  • Які ризики несе зближення Києва та Пекіна саме для прав людини?
  • Який досвід мають наші сусіди, які на таке зближення пішли?
  • Та яким чином Україна та країни Центральної і Східної Європи можуть та мають реагувати на ці виклики з правової точки зору, щоби захистити своїх громадян, а також – аби сприяти дотриманню прав людини в самому Китаї?
Про це говоритимемо, без перебільшення, з провідними правозахисниками та міжнародними експертами.
Cпікери:
Тенг Біао, Запрошений Професор в Університеті Чикаго, Президент ГО «Китай проти смертної кари» (США);
Джошуа Розенцвейг, Заступник голови регіонального офісу Amnesty International у Східній та Південно-Східній Азії;
Петер Креко, Старший науковий співробітник, Center for European Policy Analysis, Голова Political Capital Institute (Угорщина).
Модераторки:
— Марія Томак, координаторка, Медійна ініціатива за права людини;
Катерина Бусол, к.ю.н., юристка, Центр оборонних стратегій.
РЕЄСТРАЦІЯ.
Захід проводитиметься англійською мовою у Zoom із синхронним перекладом українською.
Якщо ви хочете взяти участь у дискусії та мати можливість поставити запитання спікерам у чаті Zoom, будь ласка, зареєструйтеся за посиланням: https://forms.gle/YCHHMe5sFgA5joJF9
Переклад дискусії українською мовою також транслюватиметься на Фейсбук-сторінках організаторів: https://cutt.ly/3cVIDXIhttps://cutt.ly/ecVIXiN.
Оригінальний англомовний варіант дискусії транслюватиметься на YouTube-сторінці Української Гельсінської спілки з прав людини: https://cutt.ly/JcVI3Nc.
Організатори/Партнери:
Медійна ініціатива за права людини;
Програма USAID “Права людини в дії”;
Українська Гельсінська cпілка з прав людини.
——————————————————————————————————————————————
Ця дискусія є частиною #InternationalLawTalks – серії вебінарів, покликаних сприяти розвитку якісної, цікавої та доступної для загального розуміння аналітики з актуальних питань міжнародного права в українському публічному просторі.
Вебінари об’єднують українських та іноземних фахівців. Вони контекстуалізують питання, пов’язані зі збройними конфліктами, примиренням і перехідним правосуддям в Україні, у ширшій динаміці сучасного міжнародного права та міжнародних відносин.
Таким чином, проєкт допомагає українським юристам і громадськості розширити свої міжнародно-правові горизонти, а також сприяє більш нюансованому розумінню ситуації в Україні та регіоні іноземними фахівцями.

УГСПЛ є співорганізатором заходу в рамках програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії».

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: