Вебінар “Міжнародний кримінальний суд: внутрішня динаміка, геополітика й Україна”
17.02.2021
МІПЛ та УГСПЛ запрошують 26 лютого, 12:00-13:30, на вебінар “Міжнародний кримінальний суд: внутрішня динаміка, геополітика й Україна”.
Динаміка навколо Міжнародного кримінального суду (МКС) є якою-завгодно, але точно не одноманітною. МКС закидали надмірний фокус на африканських справах, відірваність від національного контексту, затягнутість процедур і доцільність виправдувальних вироків щодо високопоставлених обвинувачуваних. Суду також непросто забезпечити сталу ефективність своєї складної роботи з огляду на його скромний бюджет.
Проте незважаючи на всі труднощі, МКС продовжує боротися з найтяжчими злочинами по всьому світу. Нещодавно він відкрив розслідування щодо України та Палестини. Багато країн, у тому числі держави-члени ЄС, підтвердили свою безумовну підтримку Суду у відповідь на санкції Адміністрації Трампа, покликані перешкодити МКС розглядати питання, що входять до сфери інтересів США.
Україна визнала юрисдикцію МКС, постійно відправляє до Гааги повідомлення про злочини, які вчиняються у збройному конфлікті з Росією, проте досі не ратифікувала установчий документ Суду – Римський статут.
Учасники вебінару проаналізують внутрішню динаміку МКС, наскільки прихід нової Адміністрації Президента Байдена може видозмінити відносини США та Суду, а також як обрання нового Прокурора МКС може вплинути на розслідування ситуації в Україні.
Cпікери:
- Професорка Ірина Марчук, асоційована професорка кримінального права, Юридичний факультет, Університет Копенгагена.
- Професор Кевін Джон Хеллер, професор міжнародних права та безпеки, Університет Копенгагена; професор права, Австралійський національний університет.
Модераторки:
- Марія Томак, координаторка, Медійна ініціатива за права людини;
- Катерина Бусол, к.ю.н., юристка, Центр оборонних стратегій.
РЕЄСТРАЦІЯ:
Захід відбуватиметься англійською мовою з україномовним синхронним перекладом.
Якщо ви хочете взяти участь у дискусії та мати можливість поставити запитання спікерам у чаті, будь ласка, зареєструйтеся, натиснувши ТУТ.
Переклад дискусії українською мовою буде доступний у Zoom, а також транслюватиметься на Фейсбук-сторінках організаторів: https://cutt.ly/Gk8YuEM, https://cutt.ly/zk8YfII.
Організатори/Партнери:
Медійна ініціатива з прав людини
Програма USAID Права людини в дії
Українська Гельсінська cпілка з прав людини
Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим
————————————————————————————–
Довідково.
Ця дискусія є частиною #InternationalLawTalks – серії вебінарів, покликаних сприяти розвитку якісної, цікавої та доступної для загального розуміння аналітики з актуальних питань міжнародного права в українському публічному просторі.
Вебінари об’єднують українських та іноземних фахівців. Вони контекстуалізують питання, пов’язані зі збройними конфліктами, примиренням і перехідним правосуддям в Україні, у ширшій динаміці сучасного міжнародного права та міжнародних відносин.
Таким чином, проєкт допомагає українським юристам і громадськості розширити свої міжнародно-правові горизонти, а також сприяє більш нюансованому розумінню ситуації в Україні та регіоні іноземними фахівцями.
УГСПЛ є співорганізатором заходу в рамках програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії».
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.