Публікація

Вебінар «Нюрнберзький процес: cила влади чи розуму?»

1March 2022

Запрошуємо на другий в цьому році вебінар з серії #InternationalLawTalks, на тему «Нюрнберзький процес: cила влади чи розуму?», 1 березня, 16:30.

Нюрнберзький процес над нацистськими лідерами назвали “одним із найважливіших прикладів данини, яку влада платить розуму” (“one of the most significant tributes that Power has ever paid to Reason”). Дехто вважав, що потужна спадщина Трибуналу непохитна у своїй силі стримування. Проте сьогодні спадок Нюрнберґа зазнає непересічних випробувань із потужним загостренням російської агресії проти України.
Поки весь світ обмірковує докорінну зміну правової та безпекової архітектури, встановленої після Другої світової війни, учасники вебінару обговорять:
  • Як кожна з чотирьох держав Антигітлерівської коаліції вплинула на формування Міжнародного військового трибуналу?
  • Чи дійсно місія, закладена Трибуналом, поступово полишає Гаагу та Арушу та облаштовується та розвивається у національних юрисдикціях?
  • Які досягнення й упущення Нюрнберґа Україна має врахувати у своїй стратегії правосуддя за російську агресію?
  • Що ми можемо винести з прорахунків нашої реакції на нещодавню та нинішню злочинну поведінку Росії в регіоні?
Cпікери:
Франсін Хірш, професорка історії Університету Вісконсін-Медісон;
Девід Лубан, професор права і філософії Джорджтаунського університету;
Гайнель Метрьо, суддя Спеціалізованих судових палат щодо Косово; професор права Амстердамського університету
Модераторка:
Катерина Бусол, к.ю.н., юристка, старша викладачка НУ “Києво-Могилянська академія”.
РЕЄСТРАЦІЯ:
Захід проводитиметься англійською мовою у Zoom із синхронним перекладом українською.
Якщо ви хочете взяти участь у дискусії та мати можливість поставити запитання спікерам у чаті Zoom, будь ласка, зареєструйтеся за посиланням:https://cutt.ly/IPGuLJM.
Переклад дискусії українською мовою також транслюватиметься на Фейсбук-сторінці УГСПЛ: https://cutt.ly/ecVIXiN. Оригінальний англомовний варіант дискусії транслюватиметься на YouTube-сторінці Української Гельсінської спілки з прав людини: https://cutt.ly/JcVI3Nc.
Організатори/Партнери:
  • Медійна ініціатива за права людини;
  • Програма USAID “Права людини в дії”;
  • Українська Гельсінська cпілка з прав людини.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Ця дискусія є частиною #InternationalLawTalks – серії вебінарів, покликаних сприяти розвитку якісної, цікавої та доступної для загального розуміння аналітики з актуальних питань міжнародного права в українському публічному просторі.
Вебінари об’єднують українських та іноземних фахівців. Вони контекстуалізують питання, пов’язані зі збройними конфліктами, примиренням і перехідним правосуддям в Україні, у ширшій динаміці сучасного міжнародного права та міжнародних відносин.
Таким чином, проєкт допомагає українським юристам і громадськості розширити свої міжнародно-правові горизонти, а також сприяє більш нюансованому розумінню ситуації в Україні та регіоні іноземними фахівцями.

УГСПЛ є співорганізатором заходу в рамках програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії».

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: