Публікація

Вебінар “Як забезпечити справедливий суд в умовах війни?”

15April 2021
Запрошуємо на безкоштовний вебінар “Як забезпечити справедливий суд в умовах війни?”. Проблеми із забезпеченням справедливого судочинства існують навіть у мирний час. Збройний конфлікт лише ускладнює контекст додатковою низкою викликів. В умовах війни доступ до окупованих або тимчасово неконтрольованих територій обмежений, а документування ймовірних порушень там – небезпечне, або й неможливе.
Слідчим, прокурорам, адвокатам і суддям може бракувати досвіду роботи з деякими особливими категоріями надтяжких порушень, як-то воєнні злочини або злочини проти людяності.
Правосуддя щодо певних типів кримінальної поведінки, наприклад, сексуального та ґендерно-обумовленого насильства, утруднене стигматизацією, табуйованістю а, отже, і “невидимістю” подібних тем.
Та чи не найгостріша проблема – це поляризація суспільства, виснаженого війною. За таких умов може зрости небезпечний запит на швидкі обвинувальні вироки задля однозначного поділу на “своїх” і “чужих” та за рахунок нехтування базовими процедурними вимогами до справедливого суду.
Учасники дискусії проаналізують:
складнощі забезпечення рівного доступу до правосуддя для всіх учасників збройного конфлікту,
-можливості використання доказів із відкритих даних для проваджень щодо найтяжчих злочинів,
-роль “судових” рішень з невизнаних територій,
інші питання, які допоможуть краще зрозуміти, як не лише побудувати справедливе судочинство в умовах війни, а і утвердити його роль для досягнення примирення.
Cпікери:
  • Проф. Івон МакДермотт Різ, Університет Свонсі, Уельс, Велика Британія;
  • Ґаяне Нуріджанян, докторка філософії у галузі права, старша викладачка факультету правничих наук НаУКМА;
  • Аркадій Бущенко, суддя, Касаційний кримінальний суд у складі Верховного суду України.
Модераторки:
  • Марія Томак, координаторка, Медійна ініціатива за права людини;
  • Катерина Бусол, к.ю.н., юристка, Центр оборонних стратегій.
РЕЄСТРАЦІЯ:
Захід проводитиметься англійською мовою у Zoom із синхронним перекладом українською.
Якщо ви хочете взяти участь у дискусії та мати можливість поставити запитання спікерам у чаті Zoom, будь ласка, зареєструйтеся за посиланням: https://forms.gle/iezuUfFxGLNEsr7y5.
Переклад дискусії українською мовою також транслюватиметься на Фейсбук-сторінках організаторів: https://cutt.ly/3cVIDXIhttps://cutt.ly/ecVIXiN.
Оригінальний англомовний варіант дискусії транслюватиметься на YouTube-сторінці Української Гельсінської спілки з прав людини: https://cutt.ly/JcVI3Nc.
З усіх організаційних питань звертайтесь, будь ласка, до менеджерки з адвокації УГСПЛ Тамари Харчилави, 068 515 33 80, [email protected].
Організатори/Партнери:
▪️Медійна ініціатива за права людини;
▪️Програма USAID “Права людини в дії”;
▪️Українська Гельсінська cпілка з прав людини;
▪️Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим.
——————————————————————————————————
Ця дискусія є частиною #InternationalLawTalks – серії вебінарів, покликаних сприяти розвитку якісної, цікавої та доступної для загального розуміння аналітики з актуальних питань міжнародного права в українському публічному просторі.
Вебінари об’єднують українських та іноземних фахівців. Вони контекстуалізують питання, пов’язані зі збройними конфліктами, примиренням і перехідним правосуддям в Україні, у ширшій динаміці сучасного міжнародного права та міжнародних відносин.
Таким чином, проєкт допомагає українським юристам і громадськості розширити свої міжнародно-правові горизонти, а також сприяє більш нюансованому розумінню ситуації в Україні та регіоні іноземними фахівцями.

УГСПЛ є співорганізатором заходу в рамках програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії».

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: