Вебінар «Запобіжні заходи у справах про колабораційну діяльність: як запобігти ризикам порушення прав людини»
14.04.2023
Українська Гельсінська спілка з прав людини продовжує серію вебінарів, під час яких експерти розкриватимуть питання, пов’язані з темою колабораційної діяльності.
Вебінари не лише розширюватимуть знання щодо актуальних правових проблем, але й дозволять дізнатися про можливі шляхи подолання викликів, які постали перед українським суспільством у правовій сфері внаслідок війни. Частина експертів — випускники освітніх програм УГСПЛ.
Перелік усіх вебінарів за посиланням. Щоб не пропустити анонси нових заходів — підписуйтесь на наш телеграм канал, де ми анонсуємо навчальні події.
Безальтернативність запобіжних заходів для осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні колабораційної діяльності, є викликом для українського правосуддя.
З одного боку, вимогами часу викликані зміни до процесуального законодавства, які не дають можливості слідчому судді обрати будь-який інший запобіжний захід, окрім тримання під вартою особи, яка підозрюється у співпраці з ворогом під час війни. З іншого боку, неможливість застосування інших запобіжних заходів може призвести до порушень прав людини та принципу верховенства права.
Війна не скасовує виконання Україною прийнятих на себе зобов’язань за міжнародними договорами.
Про співвідношення норм національного кримінально-процесуального законодавства та права прав людини, про можливі ризики порушення гарантій прав людини та як цього уникнути будемо говорити на вебінарі.
Експертка: Котельва Катерина, суддя Галицького районного суду м. Львова, викладач Національної школи суддів України, випускниця освітніх курсів УГСПЛ.
Коли: 21 квітня, 11:00 – 13:00
Де: на платформі Zoom, посилання надішлемо зареєстрованим учасникам напередодні вебінару
Зареєструватися для участі можна у формі нижче або за посиланням.
Захід впроваджується в рамках Програми USAID Ukraine – USAID Україна «Права людини в дії».
У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.