Публікація

Аналітичний огляд “Крим без правил”. Шостий випуск. Окупована власність

З моменту випуску другого номера тематичного огляду «Крим без правил», присвяченого питанням дотримання Російською Федерацією як державою, що окупує, прав власників майна, розташованого на території АР Крим та міста Севастополя минуло понад 6 років. 

Низка подій, що відбулися за цей час на території окупованого півострова, підштовхнули нас до необхідності підготовки нового тематичного огляду, що охоплює весь період окупації – з лютого 2014 до червня 2021 року. Проголосивши у перші дні «приєднання» непорушність майнових прав населення та юридичних осіб, які здійснювали свою діяльність на території АР Крим та міста Севастополя, Російська Федерація та створені нею органи окупаційної адміністрації, проте, негайно прийняли десятки актів, метою яких було присвоєння державної власності України, юридичних та фізичних осіб.

Звіт містить аналіз моніторингу у судовій сфері, за яким ідентифіковано 3 984 жертви порушення права власності в окупованому Криму. З цієї кількості жертв 3  728 позбулися права власності на свої земельні ділянки, а 256 втратили нерухоме майно через його пошкодження, знесення органами окупаційної влади. Найбільше від цих дій постраждало населення міста Севастополя, це 95,2% від загальної кількості всіх жертв.

Влада Севастополя застосувала два “інноваційні” підходи. По-перше, вони уклали договір з приватною юридичною компанією, який передбачав подання щонайменше 2500 позовів проти фізичних осіб, власників земельних ділянок, і приватна юридична компанія робила це за рахунок коштів державного бюджету. Друга “інновація” окупаційної влади полягала у тому, що на запит так званих “прокурорів” на окупованій території архів міста Севастополя надавав довідки-відповіді про те, що у матеріалах архіву відсутні оригінали розпоряджень відповідних українських органів державної влади, на підставі яких громадяни отримували право власності на земельні ділянки. І незважаючи на те, що у людей були оригінали цих документів на руках, тим не менше, (в окупаційній владі) погоджувались з тим, що оригінали відсутні, і приймали рішення про позбавлення права власності людей на землю.

В аналітичному документі зафіксовано, що найбільше порушень сталося впродовж 2017 року, коли окупаційні суди ухвалили більше 70% рішень у всіх справах, які розглядалися т.зв. “судами” на окупованій території впродовж 2014-2019 років.

У цій доповіді приділена й увага питанню порушення прав громадян України та інших держав у контексті ухвалення Указу Президента РФ від 20.03.2020 № 201 “Про внесення змін до переліку прикордонних територій, на яких іноземні громадяни, особи без громадянства та іноземні юридичні особи не можуть володіти за  правом власності земельними ділянками, затверджений Указом Президента Російської Федерації від 9 січня 2011 р №26”. Цим документом Президент Російської Федерації Володимир Путін відніс практично всю територію Кримського півострову до т.зв. «прикордонних земель Російської Федерації.

Огляд доступний російською мовою ТУТ та англійською мовою ТУТ.

Попередні випуски огляду можна переглянути ТУТ.

More than 6 years have passed since the release of the second issue of the Thematic Review «Crimea beyond Rules», devoted to the observance by the Russian Federation, as an Occupying Power, of the rights of owners of property located on the territory of the Autonomous Republic of  Crimea and the city of Sevastopol. A series of events that occurred during this time on the territory of the occupied peninsula encouraged us to prepare a new Thematic Review covering the entire period of the occupation, from February 2014 to June 2021.

See the Thematic Review in English HERE  and in Ukrainian HERE .

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: