Публікація

Дотримання прав людини у Сумській територіальній громаді: моніторинговий звіт

Воєнний стан кардинально вплинув на місцеві політики органів самоврядування. Місцева влада має переорієнтувати всі можливі  ресурси на допомогу військовим та цивільним, які постраждали від російської військової агресії. Економіка функціонує також в режимі готовності до нових викликів. У прикордонних регіонах на перший план вийшло питання забезпечення безпеки українців, які тут живуть. Дотримання прав людини у Сумській територіальній громаді Сумщини досліджувала  експертка з дотримання прав людини  Наталія Єсіна за інструментом Місцевий індекс прав людини

Місцевий індекс прав людини – це мініпроєкт Української Гельсінської спілки з прав людини, заснований для підтримки і ефективного розвитку реформи децентралізації в Україні. Критерієм ефективності визнається розвиток, що базується на засадах пріоритету прав людини в усіх сферах її взаємин з державою. Під час моніторингу у двох територіальних громадах Сумщини експерти проаналізували діяльність органів місцевого самоврядування (ОМС) за напрямком «Безпека громади». У підсумку зусилля посадовців оцінили від 0 до 1 балу. Ці оцінки мають стати орієнтиром для поліпшення ситуації. 

Чисельність Сумської територіальної громади – 267 тисяч 46 осіб, з них, як ВПО зареєстровано 28 тисяч 136 осіб. За підсумками моніторингу зусилля влади також отримали 7 балів з 9 можливих. У громаді ухвалені цільові програми у сфері громадської та цивільної безпеки, які мають визначені бюджети та перелік заходів. Втім, дослідити реалістичність та стан виконання їх неможливо, оскільки немає звітів про результати їх реалізації у 2022-2023 роках. Експерти проєкту між іншим виділяють окремі  позитивні моменти, спрямовані на забезпечення безпеки у громаді: 

– запровадження проєкту «Офіцер безпеки» на 2024 – 2025 роки у 25 закладах освіти. Передбачається, що завдяки цьому освітній простір стане безпечнішим, як для учнів, так і вчителів. 

– запуск у вересні 2023 року чат-боту «Суми 15-80», який містить інформацію про роботу комунальних, транспортних та соціальних служб. З допомогою чат-боту можна подати звернення до міськради щодо проблемних питань, зокрема, і з безпекових питань. 

– налагодження роботи камер відеоспостереження та світлофорів, щоб вона не залежала від відключень електроенергії.

Більше можна прочитати у моніторинговому звіті стану дотримання прав людини у Сумській територіальній громаді.

Звіт підготовлено в межах проєкту «Правосуддя для людей, які постраждали від російської агресії» за підтримки чеської організації «People in Need».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: