Майже 250 тисяч українських дітей визнані постраждалими від війни
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
Уманська громада Черкащини набрала 8 балів з 12 , а Катеринопільська – 7 балів згідно із дослідженням захисту прав людини в сфері охорони здоров’я. Координатор Черкаської громадської приймальні УГСПЛ Тарас Щербатюк презентував дослідження за методологією Місцевого індексу прав людини. У звіті йдеться про проблеми та їхнє вирішення в двох різних за своєю чисельністю та фінансовими можливостями територіальних громадах.
Місцевий індекс прав людини – це комплексне дослідження, що дозволяє вивчити, як місцева влада забезпечує базові права людини за тим чи іншим напрямом. Моніторинг у двох територіальних громадах Черкащини – Катеринопільській та Уманській тривав з 1 березня по 30 квітня 2024 року. Команда проєкту проаналізувала діяльність органів місцевого самоврядування (ОМС) за напрямом «Охорона здоров’я». Для цього експерти вивчили місцеві інформаційні ресурси, офіційні документи, звіти незалежних громадських організацій, опитали фокус-групи. Зусилля, які докладає влада, експерти оцінюють від 0 до 1 балу. Ці оцінки мають стати орієнтиром для поліпшення ситуації.
Ухвалення закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги» та Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2023 р. No 174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я» запустили черговий етап медичної реформи. Водночас, у громад, з чисельністю населення менше 40 тисяч, виникли проблеми з доступом громадян до медичних послуг. Їм довелось об’єднуватись з іншими громадами, аби розташовані на території медичні заклади могли отримувати фінансування від Національної служби здоров’я України.
До таких належить Катеринопільська громада Черкаської області. Бачення її розвитку в галузі охорони здоров’я прописане у Стратегії розвитку громади у 2021 – 2027 роки. Також місцева влада ухвалила низку цільових галузевих програм. Втім аналіз показав відсутність чіткої аргументації в необхідності їхнього ухвалення: в документах не згадуються факти, що підтверджують наявність проблеми. Не йдеться і про обговорення серед мешканців, спільний пошук шляхів подолання. Чиновники не визначають оптимальних варіантів розв’язання проблеми на основі порівняльного аналізу можливих способів її вирішення. Крім того немає інформації про очікувані результати та інструменти визначення ефективності.
Попри дефіцит з фінансами, ОМС спрямовують зусилля для того, щоб жителі громади мали безперервний доступ до медицини і якість надання послуг покращувалась.
По 1 балу монітори присудили наступним напрямам дослідження:
Інші напрями, такі як, наприклад, забезпеченість лікарів та інших медичних фахівців у громаді, додаткова підтримка лікарів та медичного персоналу, заходи з проведення реабілітації мешканців громади у сфері охорони здоров’я отримали по 0 балів.
Тобто ОМС необхідно спрямувати зусилля на підтримку медичного персоналу, який працює у громаді, і на створення умов для отримання послуг маломомобільним групам.
Читати більше про Моніторинговий звіт стану дотримання прав людини у Катеринопільській громаді Черкаської області в галузі охорони здоров’я
Звіт підготовлено в межах проєкту «Правосуддя для людей, які постраждали від російської агресії» за підтримки чеської організації «People in Need».
Читати також: Вісім балів з дев’яти: як в Краматорській громаді забезпечують порядок в умовах війни
По сім балів з дев’яти: як в громадах прикордонного регіону працюють над безпекою цивільних
Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій | Twitter | Youtube | Viber
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
4 липня 2024 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та...
05 July 2024
На початку повномасштабного вторгнення чиновники столичної Служби у справах дітей та сім’ї, а також Центру...
04 July 2024
З 2014 року Росія як держава-окупант проводить системну політику, спрямовану на зміну демографічного складу населення...
28 June 2024