«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
24.02.2016
Експерти Української Гельсінської Спілки з прав людини також брали участь в розробці законопроекту. Представник УГСПЛ Дар’я Свиридова зазначила, що ця ініціатива Мінюсту є безумовно позитивною в плані підтримки громадян на окупованих територіях, особливо юридичної підтримки, даючи цим громадянам можливість для повноцінної реалізації їхніх прав. Ще одним позитивним здобутком законопроекту правозахисник назвала можливість громадян з окупованих територій звертатись за встановленням фактів смерті та народження до українських судів по всій країні, замість обмеженого числа конкретно визначених судів, як це було раніше. Наприклад, кримчани за діючим законодавством звертаються лише в суди Києва. А також негайне прийняття цих справ до провадження.
Втім, Свиридова наголосила, що законопроект має й недоліки, оскільки процедура отримання зазначених документів досі залишається судовою, а не адміністративною:
Ми все ж таки наполягаємо на тому, що в майбутньому необхідно впроваджувати адміністративну процедуру документування осіб з окупованих територій. Крім того, що це полегшить саму процедуру – особи зможуть просто звертатися до РАГСів і оформлювати такі документи, фактично, за один день – це також дозволить державі тримати зв’язок зі своїми громадянами на окупованих територіях. Бачити, які документи їм видаються і сприяти, певною мірою, деокупації цієї території. Запобігати можливим зловживанням після деокупації”.
– підкреслила правозахинсик:
Адміністративна процедура є дуже важливою, і вона, насправді, є певним обов’язком нашої держави, оскільки планом дій на виконання Національної стратегії з прав людини, яка нещодавно була прийнята Україною, державою взяті на себе зобов’язання щодо запровадження саме адміністративної процедури документування фактів смерті та народження на території України громадян, які перебувають в окупації”.
На думку Свиридової, основною перепоною для зміни процедури є неготовність громадськості і влади сприйняти можливості провадження такого механізму.
Повне відео брифінгу:
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024