Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Чи має право студент отримувати щомісячну адресну допомогу переселенця для покриття витрат на проживання та оплату житлово-комунальних послуг, і як правильно оформити її ? З таким запитання до приймальні УГСПЛ у Сумах звернулась пані Д. з Конотопу. Її онук лише цьогоріч став студентом.
Юристи говорять: подібні ситуації час від часу виникають, адже в Управліннях соціального захисту населення інколи у виплатах відмовляють.
“Коли дитина живе у складі родини – вона отримує допомогу на картку уповноваженої особи від родини, наприклад, бабусі. Як тільки тільки молода людина досягає повноліття та стає студентом, як правило, переїжджає з дому до гуртожитку, змінює адресу реєстрації, відповідно до нового місця проживання, можуть виникати непорозуміння”, – пояснює Наталія Єсіна, координаторка правопросвітнього напряму діяльності приймальні УГСПЛ м. Суми.
Справа у тому, що у місцевих Управліннях соціального захисту населення іноді відмовляють у постановці таких осіб на облік ВПО, а отже й нарахування “переселенської” допомоги. “Пояснюють це наявністю “прописки” того міста, де студент навчається (Конотопа, Сум чи Києва) і складнощами в з’ясуванні, чи може така людина вважатися переселенцем”, – говорить Єсіна.
Який вихід? По-перше, студент має стати на облік як внутрішньо переміщена особа відповідно до свого місця проживання. По-друге, звернувшись до відповідного управління соцзахисту, треба підкреслити, що він наразі має отримувати щомісячну адресну допомогу окремо від бабусі, адже фактично не є у складі родини – бабуся тепер не має отримувати на онука кошти. Для студентів денної форми навчання закладів вищої освіти та учнів закладів професійно-технічної освіти, які досягли 18-річного віку (до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) така допомога – одна тисяча гривень. Крім того, ця виплата не залежить від отриманих балів за навчання.
У разі усної відмови, експерти радять проконсультуватися з юристом та посилатися на норми діючого законодавства щодо соціального захисту ВПО. Якщо це не подіє – звертатися письмово для отримання офіційної письмової відмови.
“Як правило, на цьому етапі питання вирішується. До того ж, такі особи є в загальній базі ВПО і поставити їх на облік в іншому підрозділі соцзахисту немає проблем взагалі”, – говорить Наталія Єсіна.
Вона згадує ще один студентський випадок.
“Дитина, яка до того також жила у бабусі у Шостці, поступила на навчання до Києва. Але через карантин пари почали відбуватися дистанційно, тож дитина залишилась з бабусею. Тобто не отримала нове місце реєстрації. Працівники місцевого Управління соцзахисту населення в Шостці навпаки – наполягали, аби дівчина привезла довідку про нове місце проживання. “Я пояснила: дитині немає 18 років, вона не змінила місце реєстрації, тож виплати мають відбуватися за старою схемою, адже дитина залишається в складі родини, де уповноваженою особою є бабуся”, – додає координаторка УГСПЛ.
Довідково.
Громадські приймальні УГСПЛ безоплатно здійснюють допомогу постраждалим від конфлікту, права яких порушені, зокрема:
Ми консультуємо з таких питань:
Щоб дізнатися контакти громадських приймалень УГСПЛ натисніть тут.
Захист прав людей, які постраждали від збройної агресії Російської Федерації здійснюється завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Після повномасштабної агресії Росії в Україні введено воєнний стан. А це означає, що до лав...
02 August 2024