«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Внаслідок обстрілів інфраструктури та руйнування житла російськими окупантами, значна частина громадян України буде змушена на зиму 2022-2023 рр. змінити своє місце проживання. Це стосується як територій, які були звільнені раніше, так і власне нещодавно звільненої Херсонщини.
За повідомленнями ЗМІ, при відступі російські окупанти знищили електричні підстанції, внаслідок чого зимівля в Херсоні та околицях в непридатних для цього будинках без електрики, тепла і води перетвориться на жорстокі випробовування. Іншу загрозу становить продовження обстрілу енергетичної інфраструктури українських населених пунктів російськими ракетами, внаслідок чого можливе виникнення практично одномоментної потреби переміщення, розселення та облаштування суттєвої кількості громадян України (від кількох сотень тисяч до мільйонів).
У зв’язку із цим, уряд очікує зростання кількості внутрішньо переміщених осіб в західних областях України. Так, наприклад, йдеться орієнтовно про 400 тисяч людей, яким буде потрібний прихисток лише в Івано-Франківській області, при цьому зараз там зареєстровано 147 тисяч переселенців. Однак, зрозуміло, що подібне зростання варто очікувати практично в усіх західних областях. Ще якась частина переміщених осіб, з тих, хто має право на перетин кордону, спробує виїхати за кордон. У зв’язку із цим існуватиме потреба забезпечити гуманітарні потреби таких осіб при перетині кордону.
Таким чином, можна спрогнозувати, що зростання кількості внутрішньо переміщених осіб може спричинити наслідки подібні до тих, які відбувалися в лютому-квітні 2022-2023 рр. – одночасне виникнення гуманітарних потреб великої кількості людей на тривалий строк (3-4 місяці). Органи влади навряд чи спроможні забезпечити належні умови проживання для такої кількості людей. У зв’язку із цим, очевидно, для пом’якшення цих негативних наслідків необхідне широке залучення представників громадських організацій та волонтерів, а так само підприємців.
Звідси, на нашу думку, виникає необхідність спрогнозувати напрямки підготовки до такого розвитку подій, для того, щоб зменшити рівень страждання цих людей та допомогти їм адаптуватися:
Таким чином, вважаємо за необхідне здійснити комплекс підготовчих заходів, які б дозволили пом’якшити наслідки масового переселення внутрішньо переміщених осіб на територію західних областей України на зиму 2022-2023 рр.
Громадська приймальня УГСПЛ в м. Львів
Ви можете звернутися до мереж громадських приймалень УГСПЛ за безоплатною юридичною допомогою. Ми працюємо в 18 областях країни. Щоб дізнатися наші контакти, натисніть ТУТ.
Громадські приймальні УГСПЛ, що допомагають постраждалим від війни, працюють за підтримки Програми USAID Ukraine «Права людини в дії».
У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024