Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
03.03.2023
Українська Гельсінська спілка з прав людини завершила навчання третьої групи курсу «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту». Попри повітряні тривоги та ракетні обстріли, блекаути та віялові відключення електроенергії, 42 правника успішно освоїли нові знання і отримали сертифікати про завершення навчання.
– Навчальний курс УГСПЛ – надзвичайно цікавий, інтенсивний та глибокий, – ділиться враженнями випускниця курсу, суддя Барського районного суду Вінницької області Юлія Салдан. – Він дає грунтовні не лише теоретичні знання, а й дозволяє зрозуміти як застосовувати їх на практиці у щоденній роботі.
Лекції, вебінари, жваві дискусії та офлайн зустрічі – в інтенсивному темпі правники розглядали питання прав людини та міжнародних механізмів їх захисту, застосування норм міжнародного гуманітарного права в українському правосудді, розглядали збройний конфлікт та окупацію з правничої точки зору.
– Ми всі ділились досвідом, обговорювали дуже складні питання. І це просто було цікаво, – розповідає випускниця курсу, суддя Галицького районного суду м. Львова Котельва Катерина. – Ти наче переходиш на наступний рівень в своєму розумінні тієї ж самої статті 438 ККУ. Ми зовсім іншими очима дивимось на воєнні злочини, ніж ті, хто не пройшов курс. Навіть знаєте, є жаль від відчуття, що навчання завершилось. Будуть нові курси, я буду реєструватись.
За шість місяців студенти-правники опанували три великі тематичні блоки-модулі: з міжнародного права прав людини, з міжнародного гуманітарного права та співвідношення міжнародного права прав людини з МГП.
– Надзвичайно важливо вміти користуватись тим правовим інструментарієм, який дозволить захистити жертв війни: цивільних, поранених, хворих, – пояснює викладач курсу, кандидат юридичних наук, співзасновник ГО «Центр міжнародного гуманітарного права і перехідного правосуддя» Юрій Усманов. – Вміти застосовувати це право на практиці, тому що з ним зіштовхуються і прокурори, і судді, і адвокати. Кожен з них має справу з клієнтами, які так чи інакше мають справу із збройним конфліктом, з катастрофічними наслідками війни, з якими зіштовхнувся український народ і Україна, як держава.
Цікавим фактом є те, що це перша група, де, крім адвокатів та суддів, міжнародне гуманітарне право і міжнародне право прав людини опановували прокурори. А отже кожний модуль прискіпливо розглядався представниками «трикутника правосуддя».
– Теми навчальних модулів є актуальними, тому що в країні йде війна. Питання дотримання принципів гуманності, бо що права людини, що міжнародне гуманітарне право – це про гуманність, є особливо нагальними в такий період, – каже викладач курсу, експерт УГСПЛ, адвокат Сергій Заєць.
На фінальній зустрічі, яка відбулась 16 та 17 лютого, разом із викладачами правники систематизували отримані знання за півроку інтенсивного навчання, обговорили питання здійснення якісного правосуддя для України та постраждалих внаслідок агресії РФ, а також сформували власне бачення розбудови правосуддя для України під час та після війни.
Навчальний курс «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні» впроваджується за підтримки Програми USAID «Права людини в дії».
У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Євгенія Ус отримала поранення ніг 16 березня 2022 року, коли російські військові обстріляли її мікрорайон...
09 July 2024
Херсонець Олександр Д’яков відомий у місті своєю проукраїнською позицією: він виходив на місцевий Майдан під...
09 July 2024
Впродовж останніх 10 років збройні сили РФ скоювали міжнародні злочини на території Донецької, Луганської областей...
04 July 2024