Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
25.11.2019
До розробки документу долучилися лідери правозахисної діяльності в Україні, зокрема і представники УГСПЛ, Олег Мартиненко, Олена Семьоркіна, а також правозахисник, засновник ініціативи #2024 Олександр Дмітрієв. Кінцевою метою запровадження перехідного правосуддя в Україні вони бачать впровадження міжнародних стандартів забезпечення справедливості для жертв через покарання винних та репарації жертвам, зменшення випадків безкарності, гарантії неповторення.
Концепція правосуддя перехідного періоду в умовах збройного конфлікту в Україні включає в себе 4 стратегічні цілі, які розкриваються через комплекс взаємопов’язаних заходів.
Першою стратегічною метою є притягнення винних до відповідальності, яка включає 3 підпункти:
Другою стратегічною метою є відшкодування шкоди жертвам конфлікту (репарації), яка включає:
Третьою стратегічною ціллю перехідного правосуддя в Україні вважають право знати правду. Воно містить у собі такі 3 основні елементи:
Останньою, четвертою, стратегічною метою правозахисники визначили гарантії неповторення конфлікту, зокрема, через інституційні реформи, освіту і вільний простір для громадянського суспільства. За цим напрямком також є 3 пріоритетні операційні цілі:
Усі компоненти базуються на резолюціях ООН і документах Європейського Союзу. Правозахисники наголошують, що дієвими вони будуть лише в поєднанні, а реалізація усіх завдань дозволить досягнути кінцевої мети. З їх переліком можете ознайомитися нижче, в інфографіці.
Дорожню карту правосуддя перехідного періоду для українського суспільства в умовах збройного конфлікту розроблено в рамках програми «Права людини в дії», яку впроваджує Українська Гельсінська спілка з прав людини завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024
Протягом останніх семи місяців стан здоров’я засудженого до 12 років у колонії суворого режиму кримського...
23 July 2024
Євгенія Ус отримала поранення ніг 16 березня 2022 року, коли російські військові обстріляли її мікрорайон...
09 July 2024