Публікація

Онлайн вебінар “Гендерно-чутлива допомога потерпілим: від сенситивних розслідувань до ефективних репарацій”

28January 2022
Запрошуємо на перший в 2022 році вебінар з серії #InternationalLawTalks, на тему «Гендерно-чутлива допомога потерпілим: від сенситивних розслідувань до ефективних репарацій», 28 січня о 13:30. Допомога потерпілим, зокрема у формі репарацій, найчастіше є найбільш спізнілим елементом перехідного правосуддя. Україна у цьому випадку не є винятком. Ще більше часу йде на розробку якісних програм підтримки для окремих категорій потерпілих – жінок, дітей, чоловіків, літніх людей, постраждалих від окремих категорій найтяжчих порушень прав людини.
Часто гендерну призму асоціюють лише з «жіночими» питаннями, а надто – виключно із сексуальним насильством. Проте гендерно-чутливий підхід до допомоги потерпілим і подолання наслідків збройного конфлікту – це значно про більше:
  • це про сенситивну підтримку пар, які пройшли полон;
  • це про програми стимулювання підприємництва матерів- ВПО;
  • це про медичну та психологічну підтримку жертв катування з урахуванням особливостей віктимізації і потреб чоловіків і жінок;
  • це таргетовані розслідування сексуального насильства, пов‘язаного з конфліктом, які враховують мотиви та характер вчинення цього злочину щодо кожної статі;
  • врешті, це системне проактивне та сутнісне залучення жінок, дітей, літніх людей, осіб, які потерпають від множинної дискримінації, до розробки та прийняття рішень із питань примирення та сталого людиноцентричного державного управління.
Наскільки влада України усвідомлює важливість гендерної призми для ефективної допомоги потерпілим, і як громадянське суспільство допомагає державі з впровадженням відповідних політик – обговоримо на вебінарі.
Cпікерки:
– Дар‘я Свиридова, перша заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим;

– Тетяна Катриченко, координаторка Медійної ініціативи за права людини, керівниця проєкту “Жіноче обличчя заручників Донбасу”.

Модераторка:
Катерина Бусол, старша викладачка Національного Університету “Києво-Могилянська академія”.
РЕЄСТРАЦІЯ:
Якщо ви хочете взяти участь у дискусії та мати можливість поставити запитання спікерам у чаті Zoom, будь ласка, зареєструйтеся ТУТ.  Дискусії українською мовою також транслюватиметься на Фейсбук-сторінках організаторів: УГСПЛМІПЛ.
Організатори/Партнери:
Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим;
Медійна ініціатива за права людини;
Програма USAID Права людини в дії;
Українська Гельсінська cпілка з прав людини.
——————————————————————————————————————————
Ця дискусія є частиною #InternationalLawTalks – серії вебінарів, покликаних сприяти розвитку якісної, цікавої та доступної для загального розуміння аналітики з актуальних питань міжнародного права в українському публічному просторі.
Вебінари об’єднують українських та іноземних фахівців. Вони контекстуалізують питання, пов’язані зі збройними конфліктами, примиренням і перехідним правосуддям в Україні, у ширшій динаміці сучасного міжнародного права та міжнародних відносин.
Таким чином, проєкт допомагає українським юристам і громадськості розширити свої міжнародно-правові горизонти, а також сприяє більш нюансованому розумінню ситуації в Україні та регіоні іноземними фахівцями.

УГСПЛ є співорганізатором заходу в рамках програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії».

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: