Що заважає мешканцям окупованих територій вступати до українських університетів? Дискусія
Transitional Justice , Захист прав людини в окупованому Криму , Освіта , Права ВПО , Програма USAID «Права людини в дії»
09.12.2021
10December 2021
10 грудня о 13:30 коаліція правозахисних організацій детально обговорить тему «Робота над помилками. Що заважає мешканцям окупованих територій вступати до українських університетів?». Захід відбудеться на масштабній події українського правозахисту Правозахисна НеКонференція 2021.
У 2021 році, за даними Міністерства освіти та науки України, до закладів вищої освіти України вступили 2 083 особи з тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також громадян, які мешкають на лінії зіткнення. Із 2083 цих вступників лише 337 — мешканці Криму. Це на 15% менше, ніж було у 2020 році.
Питання до обговорення:
- Чим зумовлені такі негативні результати вступної кампанії 2021 року?
- Які існують бар’єри на шляху української освіти?
- Як покращити інформування та адаптацію вступників з окупованих територій?
- Чи спростять доступ до освіти зміни українського законодавства?
Спікерки:
– Анастасія Калініна, юристка КримSOS;
– Валентина Потапова, керівниця освітнього напрямку УГСПЛ;
– Віолета Артемчук, керівниця ГО ДонбасSOS;
– Аліса Лахманова, студентка третього курсу спеціальності «Соціальна робота» Національного університету «Києво-Могилянська академія.
– Валентина Потапова, керівниця освітнього напрямку УГСПЛ;
– Віолета Артемчук, керівниця ГО ДонбасSOS;
– Аліса Лахманова, студентка третього курсу спеціальності «Соціальна робота» Національного університету «Києво-Могилянська академія.
Модераторка:
Олександра Дворецька, співзасновниця ГО ВОСТОК SOS.
Олександра Дворецька, співзасновниця ГО ВОСТОК SOS.
- Пряма трансляція відбудеться у події в Фейсбук.
- У коментарях чекаємо на ваші питання, пропозиції та думки.
- Будь ласка, пройдіть реєстрацію на захід, натиснувши ТУТ.
Участь УГСПЛ у заході стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.