Публікація

Практичні поради користування додатком «Дій вдома»

Перетин адмінмежі з Кримом з 09 серпня до 30 серпня 2020 обмежено розпорядження Уряду №979-р від 8 серпня 2020 року «Про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та виїзду з неї, спрямоване на запобігання поширенню на території України респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (https://bit.ly/2Q6UBrn).

Перетинати адмінкордон з півостровом можуть громадяни України та члени їх сімей з гуманітарних причин:

  • для подачі абітурієнтами документів до вишів;
  • у випадку відсутності місця реєстрації, але за наявності підтверджень проживання в Криму чи на підконтрольній території;
  • для возз’єднання родини;
  • у випадку важкої хвороби, для отримання медичної допомоги чи поповнення запасу ліків;
  • у випадку смерті чи важкої хвороби близьких родичів;
  • у інших випадках, коли є невідкладні обставини для в’їзду/виїзду.

Для мешканців тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей чинною залишається постанова Уряду № 641 від 22 липня 2029 р. (https://bit.ly/2Yi2a38). За документом, громадяни які переміщуються на підконтрольну уряду України територію з тимчасово окупованих територій Донбасу, мають проходити самоізоляцію, метою якої є запобігання поширенню COVID-19. Для моніторингу самоізоляції використовується електронний сервіс “Дій вдома”.

Тож, при в’їзді на підконтрольну територію мешканцям тимчасово окупованих територій необхідно встановити додаток “Дій вдома” та пройти 2-тижневу самоізоляцію. Для того, щоб достроково припинити самоізоляцію, треба здати ПЛР-тест на коронавірус в одній з акредитованих лабораторій (список на сайті Центру громадського здоров’я України https://bit.ly/2CEkD22), яка має право передавати результати тестування в додаток “Дій вдома”. У випадку отримання негативного результату ПЛР-тесту відповідне повідомлення з’явиться в додатку, після чого особа може  припинити самоізоляцію та безперешкодно пересуватися територією України.

Практичні поради щодо користування додатком «Дій вдома» розробили юристи громадської приймальні УГСПЛ у м. Суми. Ознайомитися з ними можна ТУТ.

 

 

Розробка практичних порад щодо користування додатком «Дій вдома» стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: